Realizacja programu “Laboratoria Przyszłości” – 2022/2023

Listopad

Drukowanie 3D wybranych projektów wykonanych przez uczniów klas VIII (3h)

Projektowanie w klsach VIII – Tinkercad (6h)

Październik

Uczniowie klasy piątej na lekcji geografii wykorzystali okulary CLASS VR,  dzięki którym odbyli wirtualną wędrówkę po  Afryce. Uczniowie klasy 8 przenieść się do przeszłości i obejrzeć sprzęt wojskowy z czasów II Wojny Światowej. Wirtualna rzeczywistość pozwoliła uczniom klas ósmej być w środku kataklizmu.

Uczniowie klas V i VI podczas zajęć z techniki – wykorzystanie wyrzynarki, klej na goraco, imadła. (12h)

WRZESIEŃ

Prezentacja Drukarki 3D w klasach IV-VIII (10h)

Wyposażenie pracowni technicznej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości, nasza szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt, wspierający rozwijanie pasji ucznia i zdobywanie przez niego kompetencji z zakresu inżynierii, technologii. Celem tego projektu jest aktywizowanie uczniów i wzbudzanie większego zainteresowania zajęciami z techniki poprzez możliwość pracy na wysokorozwiniętym, interesującym sprzęcie technologicznym. Uczniowie będą mieli możliwość utrwalenia poznanej wiedzy teoretycznej poprzez ćwiczenia praktyczne. Dobrze wyposażona pracownia techniczna umożliwia nauczycielowi  prowadzenie różnorodnych zajęć, a to w konsekwencji przekładać się na zwiększenie zainteresowania omawianym przedmiotem u uczniów. (6h)

Wirtualna rzeczywistość zawitała w naszej szkole

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła okulary ClassVR. Dlatego we wrześniu uczniowie klas 4-8 na lekcjach Informatyki zapoznali się z zasadą funkcjonowania i korzystania z okularów VR na lekcjach. Uczniowie podczas pierwszego kontaktu z okularami na zajęciach mogli wirtualnie oglądać materiały udostępnione przez nauczyciela. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości uczniowie odkrywali motywy inżyniera 3D oraz mogli sami nacieszyć się wirtualnym światem wybierając tematy, które ich interesują. (1oh)