RAZEM Z GRUPĄ – projekt „Aktywna przerwa”

Sprawozdanie z realizacji w ZSS w Targanicach programu RAZEM Z GRUPĄ-projekt „Aktywna przerwa”

Projekt “Razem z Grupą jest realizowany dzięki programowi grantowemu Grupy Kęty S.A.

Serdecznie dziękujemyza wsparcie przedsięwzięcia: KREATYWNA PRZERWA W SZKOLE”

Od lutego 2023 r. w ZSS w Targanicach są organizowane raz dziennie aktywne przerwy. Bierze w nich udział około 80 uczniów, którzy rozwijają własną aktywność społeczną, bezpieczną aktywność fizyczną i doskonalą umiejętności sportowe.
W każdym dniu tygodnia młodzież może spędzić przerwę międzylekcyjną zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Największą popularnością cieszą się gry zespołowe, tj. piłka koszykowa i piłka siatkowa. Dzień gier planszowych stwarza świetną okazję do odstresowania i wyrzucenia
z siebie trudnych emocji. Dzięki spotkaniu na żywo, wspólnym dyskusjom, poznawaniu się, reagowaniu na kroki przeciwnika lub towarzysza – dzieci uczą się funkcjonowania w grupie
i przestrzegania ustalonych zasad. Gry planszowe stanowią świetną rozrywkę. We wtorki podczas przerwy z muzyką uczniowie mogą posłuchać swojej ulubionej muzyki i dzięki temu zrelaksować się. Celem tanecznej przerwy jest natomiast integracja uczniów szkoły.

W dobie rozwoju technologii cyfrowej aktywna przerwa umożliwia uczniom w atrakcyjny i ciekawy sposób spędzanie wolnego czasu i możliwość podejmowania bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami.