Mamy nowych uczestników ruchu drogowego

Egzamin na kartę rowerową za nami! Mamy nowych uczestników ruchu drogowego

W  naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych. Czwartoklasiści oficjalnie udowodnili, że znają przepisy i potrafią bezpiecznie poruszać się na dwóch kółkach.

Do części praktycznej przystąpili uczniowie, którzy wcześniej pomyślnie zdali test teoretyczny ze znajomości znaków, pierwszeństwa przejazdu, podstawowych manewrów w ruchu drogowym  oraz pierwszej pomocy.

Sprawdzian umiejętności odbył się na  przygotowanym torze manewrowym. Uczniowie musieli wykazać się pełną kontrolą nad rowerem.  Oceniane były takie elementy jak:

  • Przygotowanie roweru i włączenie się do ruchu.
  • Wykonanie ósemki
  • Płynna jazda po łuku oraz slalom.
  • Wyraźne sygnalizowanie manewrów, upewnianie się czy manewr będzie bezpieczny (wykonanie manewru skrętu w lewo.
  • Zatrzymanie roweru w wyznaczonym miejscu.

Wszystkim nowym posiadaczom, którzy otrzymają swoje pierwsze prawo jazdy, kartę rowerową  życzymy bezpiecznych podróży, nieustannego rozwijania rowerowej pasji oraz wielu radosnych kilometrów na drogach!

Bądź bezpieczny na drodze.