Mamy nowych uczestników ruchu drogowego
Egzamin na kartę rowerową za nami! Mamy nowych uczestników ruchu drogowego
W naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych. Czwartoklasiści oficjalnie udowodnili, że znają przepisy i potrafią bezpiecznie poruszać się na dwóch kółkach.
Do części praktycznej przystąpili uczniowie, którzy wcześniej pomyślnie zdali test teoretyczny ze znajomości znaków, pierwszeństwa przejazdu, podstawowych manewrów w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy.
Sprawdzian umiejętności odbył się na przygotowanym torze manewrowym. Uczniowie musieli wykazać się pełną kontrolą nad rowerem. Oceniane były takie elementy jak:
- Przygotowanie roweru i włączenie się do ruchu.
- Wykonanie ósemki
- Płynna jazda po łuku oraz slalom.
- Wyraźne sygnalizowanie manewrów, upewnianie się czy manewr będzie bezpieczny (wykonanie manewru skrętu w lewo.
- Zatrzymanie roweru w wyznaczonym miejscu.
Wszystkim nowym posiadaczom, którzy otrzymają swoje pierwsze prawo jazdy, kartę rowerową życzymy bezpiecznych podróży, nieustannego rozwijania rowerowej pasji oraz wielu radosnych kilometrów na drogach!
Bądź bezpieczny na drodze.




























