Gminny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją beskidzką – góry w słowach i wierszach

Dnia 26 maja 2026 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Rzykach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją beskidzką – góry w słowach i wierszach”.

Uczestnicy zaprezentowali utwory związane z kulturą i tradycją Beskidów, wykazując się dużym talentem oraz wrażliwością artystyczną.

Z dumą informujemy, że wśród laureatów konkursu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

W kategorii klas 5–6:

– I miejsce zdobyła Alicja Jordanek z klasy 5a,

– wyróżnienie otrzymał Michał Rokowski z klasy 5a.

W kategorii klas 3–4:

– I miejsce ex aequo zdobyły Aleksandra Wocial oraz Justyna Chmiel z klasy 4b,

– III miejsce zajęła Emilia Pikoń.

Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy wspólnie uczcili wydarzenie pysznymi lodami, które były miłym zwieńczeniem tego poetyckiego spotkania.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!