Gminny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją beskidzką – góry w słowach i wierszach
Dnia 26 maja 2026 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Rzykach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją beskidzką – góry w słowach i wierszach”.
Uczestnicy zaprezentowali utwory związane z kulturą i tradycją Beskidów, wykazując się dużym talentem oraz wrażliwością artystyczną.
Z dumą informujemy, że wśród laureatów konkursu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.
W kategorii klas 5–6:
– I miejsce zdobyła Alicja Jordanek z klasy 5a,
– wyróżnienie otrzymał Michał Rokowski z klasy 5a.
W kategorii klas 3–4:
– I miejsce ex aequo zdobyły Aleksandra Wocial oraz Justyna Chmiel z klasy 4b,
– III miejsce zajęła Emilia Pikoń.
Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy wspólnie uczcili wydarzenie pysznymi lodami, które były miłym zwieńczeniem tego poetyckiego spotkania.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

























