Co słychać u przedszkolaków

We wrześniu w Przedszkolu  dzieci z grupy III i IV świętowały Swój dzień podczas “Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka”. Impreza prowadzona była przez Samorząd Uczniowski. Za współpracę dziękujemy 

30 września w Przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. 

7 października w Przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej z Andrychowa oraz Panem Mrówką🙂 Dzieci zapoznały się z zawodem strażnika miejskiego oraz uczestniczyły w pogadance pt. “Bezpieczny Przedszkolak”. 

Przedszkolaki z grupy III i IV zamienili się w “Małych Kucharzy” i wykonali pyszny sok “Kubuś” oraz przyrządzili zdrową sałatkę warzywną. Po ciężkiej pracy dzieci mogły degustować i poznawać nowe, zdrowe smaki. 

W październiku Przedszkole wzięło udział w akcji bibliotecznej “Starsi czytają młodszym”. Grupy przedszkolne w szkole odwiedziła uczennica klasy 7, Joanna Jakubiec, która przeczytała wiersz pt. “Na straganie”. Dzieci wysłuchały wiersza i brały udział w różnych zabawach – puzzle, kolorowanki, zagadki obrazkowe oraz słuchowe. Dziękujemy za zajęcia i zachecanie najmłodszych do czytania i oglądania książeczek. 

Wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w Bibliotecznym Konkursie Plastycznym pt. Bajkowa postać ” z okazji ” Dnia Postaci z Bajek”. Pani Dorota Kowalczyk wręczyła nagrody dla dzieci wyróżnionych i słodkości dla wszystkich przedszkolaków.

Dziękujemy za zorganizowanie konkursu i dziękujemy za nagrody. 

W Przedszkolu dzieci zdobywały wiedzę historyczną o Polsce. Z tej okazji został zorganizowany “Biało – czerwony tydzień” podczas, którego dzieci poznawały ciekawostki o Ojczyźnie. Odśpiewały hymn, pracowały z mapą Polski, słuchały legend, poznały symbole narodowe oraz brały udział w apelu szkolnym z okazji 11 Listopada.